Renowacje jest to proces, który występuje po szlifowaniu posadzki, z cały czas zwiększającym się gradientem wygładzania, aż do chwili osiągnięcia stanu docelowego, innymi słowy pełnego poleru, który da wrażenie lustra.

Do odnowy mebli przeważnie używa się specyficznych maszyn szlifierskich, odkurzaczy przemysłowych, jakie ściągają szlam który powstał w czasie wygładzania, a także wody i żywic, jakie mają za zadanie uzupełnić ubytki będące w fugach a także kamieniu.

Niekiedy używa się również profesjonalnej chemii kamieniarskiej, jakiej zadaniem jest wydobyć poler a także stworzyć powłokę hydrofobową osłaniającą podłogę, przed złym działaniem wody a także rozmaitych innych substancji chemicznych.

Moc poborowa maszyn uzależniona jest od stanu zanieczyszczenia posadzki czy też mebli. Po właściwym dokonaniu odnowy a także właściwym pielęgnowaniu meble albo też parkiet będą służyć nie tylko nam ale także wielu następnym pokoleniom. Warto jednak pamiętać, że proces naprawy da się wykonać samemu bez konieczności zamawiania eksperta