​Piercing to typ nakłuwania ciała. Wykorzystuje się do tego kolczyki z tytanu G23, stali chirurgicznej, bioplastu lub PTFE, czyli teflonu.

Bioplast oraz teflon są polecane do przekłuć w okolicy jamy ustnej ( usta, język, wędzidełka ), podyktowane jest to zagrożeniem jakie niesie kolczyk z innego materiału dla naszych dziąseł, które pod wpływem tarcia o podstawę labreta, pręta czy też kuleczki mogą się znacznie osunąć, co prowadzi do wypadania zębów. Jest polecany również, jeśli jesteśmy uczuleni na nikiel oraz możliwe są reakcje alergiczne przy korzystaniu z kolczyków z innego materiału.

Przy kupowaniu kolczyka z innego sklepu niż fachowe studia piercingu czy też stron internetowych specjalizujących się w kolczykowaniu, musimy drobiazgowo sprawdzić z czego jest wykonany nasz kolczyk, czy też nie jest to jakaś fałszywka lub inny typ tytanu ( G1 prowadzi do permanentnych odbarwień skóry ).

Gdy decydujemy się na piercing musimy udać się do profesjonalnego studia, które się tym zajmuje. Należy odnieœć uwagę, czy też piercer korzysta z jednorazowych rękawiczek, czy też używa nowych igieł, czy też kolczyk używany do przekłucia był sterylizowany. Złapanie skóry szczypcami nie powinno boleć, dlatego jeżeli tak się dzieje, to dla nas wiadomoœć, iż osoba przeprowadzająca zabieg nie jest profesjonalistą.